AFK Podolí - SK Újezd „A“ 3:2. Prohra s pocitem křivdy

Ve 12. kole nás čekal očekávaný šlágr na hřišti prvního Podolí, které jsme v případě vítězství mohli na špici tabulky vystřídat. Přestože nám vyšel naprosto perfektně úvod utkání, nakonec jsme odcházeli rozčarováni. Do utkání totiž razantně vstoupil hlavní rozhodčí Luboš Váša a náš tým poškodil. Proto jsme prohráli 2:3 a odjeli bez bodu. (více v článku)

Zápas pro nás začal fantasticky. Už ve druhé minutě si na výborný centr Honzy Nováka naskočil Tomáš Podvín a hlavou otevřel skóre. O necelých deset minut později byl jasně faulovaný Zdenda Hanzlík a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Tomáš Pešír. Vedli jsme 2:0.

Ve 13. minutě jsme bohužel udělali chybu a pustili do samostatného úniku Roberta Jůzka, který dokázal snížit na 1:2 z pohledu Podolí. Z gólu jsme se ovšem rychle otřepali a i když soupeř více držel míč, šance jsme měli spíše my. Hlavně ze standardních situací.

Po jednom z našich rohů ale přišel první velmi sporný moment zápasu, když míč sice skončil v síti, ale sudí nám gól neuznal kvůli údajnému faulu na brankáře. Ten se přitom srazil se svým vlastním spoluhráčem. Těsně před půlí jsme pak přišli o kapitána Martina Přibyla, který byl vyloučen.

Celý druhý poločas jsme tedy museli hrát o deseti. Přesto jsme soupeře až na jednu výjimku nepustili do velkých šancí a podávali jsme místy až heroický výkon. Jenže přišla 82. minuta a Zdenda Hanzlík viděl druhou žlutou kartu. Museli jsme tedy hrát o devíti!

A aby toho nebylo málo, rozhodčí Váša odpískal v 84. minutě penaltu poté, co náš obránce jednoznačně zahrál míč. Vymyšlená penalta, ze které Hruška vyrovnal na 2:2, nás definitivně zlomila a nakonec jsme inkasovali ještě jednou po nádherné bombě Kristena.