FK Dukla Jižní Město - SK Újezd „A“ 2:2. Atraktivní duel skončil remízou

V 5. kole pražského přeboru na nás čekal velmi silný a motivovaný soupeř. Na půdě Dukly Jižní Město, v jejíž sestavě nechyběli hned dva exligoví fotbalisté, jsme nakonec vydřeli remízu 2:2. Ve druhém poločase jsme ale byli blízko třem bodům.

Utkání začal lépe soupeř a chvílemi nás dokázal hodně zatlačit. První velká šance se ještě neujala, naštěstí pro nás skončila střela Vrzala jen na tyči. Ve 28. minutě jsme už ale inkasovali, když se po Vidličkově centru trefil právě Vrzal.

Také my jsme si dokázali vypracovat v prvním poločase dvě velké šance, ale v první mířil těsně mimo Papén a ve druhé zase Tomáš Podvín trefil míč jen do brankáře domácích.

O poločase jsme tak prohrávali 0:1. Do toho druhého jsme ale vstoupili velkolepě. Odměna za naši velkou aktivitu přišla v 53. minutě, kdy se po krásném centru Ondry Waltera trefil Dóža a vyrovnal na 1:1. Tento gól naši aktivitu ovšem nijak neutlumil.

Právě naopak jsme to byli my, kdo v tuto chvíli udával tempo zápasu. Uběhlo jen pět minut a mohli jsme se znovu radovat. Gólman Bojčus vyhodil míč až na Papéna, ten vzal na půlce míč a dovedl ho až k brance domácích, kde propálil brankáře. Vedli jsme 2:1.

I nadále jsme to byli my, kdo si vytvářel jednu šanci za druhou. Jenže postupně bohužel neuspěli Ondra Walter, Dóža ani Papén. Nutno dodat, že v některých příležitostech nás vychytal gólman Dukly Martin Tlustý. I tak jsme šance pálili trestuhodně.

A bohužel přišel trest. V 84. minutě se po nepřehledném závaru v našem vápně se štěstím trefil Vladimír Solař - 2:2. Tímto výsledkem také atraktivní zápas skončil.

V našem týmu tak panovaly po utkání rozporuplné pocity. Na jednu stranu vezeme bod z hodně horké půdy, kde se bude hrát každému těžko. Na stranu druhou, tak velké šance, jako jsme měli ve druhém poločase, prostě musíme proměňovat. Tři body byly blízko.

Nedá se nic dělat, nadále jsme v přeboru neporaženi a v čele tabulky. Po pěti kolech máme 13 bodů se skóre 13:5. Další zápas odehrajeme v sobotu od 10:15 proti Braníku.

Fotogalerie k zápasu - pro prohlížení klikněte na obrázek!

 

Karel Kapinus | 09.09.2018 14:55 | Přečteno: 305x

Partneři a sponzoři