Karel Jeřábek v rozhovoru pro pražský fotbal: Až prohrajeme, nic zásadního se nestane

(Rozhovor s Karlem Jeřábkem, který vyšel na stránkách pražského fotbalu)

Spokojený. Jinak se prostě cítit nemůže. Trenér Újezdu Praha 4 Karel Jeřábek drží se svým týmem po postupu do Pražská teplárenská přeboru i po sedmém kole neporazitelnost. A na soupeře pohlíží z první příčky. „Byl jsem si vědom toho, že jsme dobře posílili, ale když budu upřímný, že si povedeme takhle, to jsem nečekal,“ přiznává Jeřábek.

Máte za sebou zápasy se soupeři ze špičky tabulky a jedete přeborem dál bez porážky. Co na to říkáte?
Hráli jsme s týmy, co jsou v tabulce nahoře. Máme to za sebou. Věděl jsem, co nás v přeboru čeká. Je to výborná soutěž, kde je řada skvělých hráčů, kterým se už nechce do divize. V prvním kole jsme šli do utkání na Kopanině s tím, že nemáme co ztratit. Možná nás i soupeři trochu podcenili jako nováčka. Teď nás čeká daleko horší fáze, kdy si na nás týmy budou dávat daleko větší pozor.

Zvládli jste sedm kol bez prohry, teď jste v bitvě prvního s druhým remizovali s Uhelnými sklady 1:1. Jak šlágr s odstupem hodnotíte?
Jsem spokojený, protože jsme uhráli remízu se zatím nejlepším soupeřem, proti jakému jsme v přeboru nastoupili. Kvalita byla nesporná, myslím, že ten zápas byl srovnatelný s řadou utkání v divizi. Přišlo 170 lidí, byla tam řada známých trenérů, byl vidět dobrý fotbal. Pořád si ale taky myslím, že mohla být řada věcí z naší strany lepší.

Vedli jste, ale soupeř rychle vyrovnal. Bylo právě tohle klíčové, že jste nedosáhli na tři body?
O půli jsem slyšel, jak někdo říká, že kdo vstřelí branku, tak vyhraje. Nakonec to neplatilo. Góly padají ve fotbale po chybách a my jsme za stavu 1:0 pro nás také jednu udělali. Kocourek si chytře došel pro penaltu, z níž Uhelné sklady vyrovnaly. Měli jsme štěstí při nějakých závarech soupeře, na druhou stranu si myslím, že jsme mohli kopat penaltu. Ale určitě nechci nic svádět na rozhodčí, ten zápas byl fair play. Myslím, že remíza je spravedlivá a před zápasem možná byla i tak trochu čitelným výsledkem, že to tak může skončit. Pro nás bylo důležité i to, že se nikdo nezranil, když v týdnu hrajeme i pohárový zápas.

Postavení v tabulce svádí k tomu, že vás už řada fandů bere jako favorita na první místo. Cítíte se kvůli tomu pod tlakem?
Těší nás, že jsme zase neprohráli. Jdeme zápas od zápasu a uvidíme, jak dlouho to vydrží. Můžete ale věřit tomu, že až prohrajeme, tak se nic zásadního nestane. Jinak už jsem taky slyšel, že chceme zase hned postupovat, ale to vážně není pravda. Podívejte se na to, že se docela daří i dalším nováčkům. Na druhou stranu, máme zkušené hráče, co byli ve vyšších soutěžích, takže kvalitu máme.

Takže v tuhle chvíli už přijímáte roli favorita?
Daří se nám a já bych byl moc rád, aby to vydrželo. Řeči jsou jedna věc, ale ukázaná platí. A Újezd Praha 4 za poslední dva roky udělal kus práce, hodně se toho povedlo. Jsou tu lidé okolo fotbalu, co jsou ochotní makat, hráči sekají latinu, zaslouží se všem poděkovat, co pro klub odvedli. Jsme rádi, že jsme v přeboru, pracuje se ale dál. Teď třeba chceme, aby postoupilo do I. B třídy naše béčko, aby se v případě nouze mohl první tým lépe doplňovat.

Naposledy váš svěřenec Jakub Běhounek v rozhovoru říkal, že slyšel, jak se povídá, že máte kvůli té povedené výsledkové šňůře „hřebínek nahoře“. Slyšel jste to také?
Je normální, že když se týmu daří, tak si kluci na hřišti dovolí víc a víc. Podívejte se na skóre, jsem spokojený se vstřelenými góly i s tím, kolik jsme jich inkasovali. Ale situace ve zbytku podzimu bude určitě jiná. Třeba v tom, že nás soupeři budou s přibývajícím časem brát víc vážně. A taky bude důležitá i další věc.

Co máte na mysli?
Aby se nám vyhýbala zranění. Alfa a omega je v dnešní době, kdy nejsou kádry tak široké, zdraví hráčů. Kvalitu máme, ale když vám třeba vypadnou tři kluci ze základní sestavy, může přijít problém. I proto bychom rádi ještě v zimě dva mladší hráče přivedli. Teď se musíme soustředit na pohárový zápas a pak na další utkání v přeboru.

 

Zdroj: www.fotbalpraha.cz

Link: https://www.fotbalpraha.cz/clanek/8310-trener-novacka-ktery-vladne-preboru-az-prohrajeme-nic-zasadniho-se-nestane 

 

 

Karel Kapinus | 25.09.2018 16:30 | Přečteno: 257x

Partneři a sponzoři