Dnes je: 21. 01. 2018 Svátek má Běla
  Tenis

Tento týden

V tomto tydnu se nehraje zadny zapas

Aritma - 10

Zajímavé odkazy
LIVESCORE.in

Historie klubu

V roce 1937 se konala historicky první ustavující schůze, na které se sešlo 28 členů, kteří založili dnešní Sportovní klub Újezd Praha 4. Byl zvolen devítičlenný výbor klubu a historicky prvním předsedou klubu byl zvolen újezdský rodák pan Václav Mračno.
Prvořadým úkolem pro nově zvolený výbor bylo zajištění a vybudování hřiště. Pozemek „ U louže“ pronajal pan Antonín Procházka. Velkou pomoc poskytl mecenáš klubu a jeho místopředseda pan František Srba, hostinský v Újezdě, který poskytl náhradu panu Procházkovi za tento pozemek a dokonce se zavázal tento náhradní pozemek, pokud bude po ovse, i vyhnojiti.

V červenci 1937 podal výbor přihlášku za člena Středočeské župy fotbalové, splnil všechny podmínky a SK Újezd byl zařazen do oddělení A soutěže okresu Říčany.

Historicky první přátelský zápas však sehrál SK Újezd v sousedních Průhonicích s místní Čechií Průhonice. Zápas měl všechny znaky rivality obou vesnic a nakonec skončil remízou 3 : 3.

Hřiště bylo slavnostně otevřeno 22 srpna 1937 a k prvnímu oficiálnímu utkání na domácí půdě jsme si pozvali naše rivaly z Průhonic. Byl to velice prestižní zápas. Průhonice přijely se všemi svými hvězdami, za tím co Újezd byl v úzkých. Jeho klíčoví hráči neměli ještě vyřešený přestup. Podle toho také dopadl výsledek, prohráli jsme 0 : 4. Historické zápisy ovšem praví, že proti borcům z Průhonic nastoupily za Újezd „ děti sotva škole odrostlí“. Vítězství dosažené proti dětem prý průhonické nemohlo ani těšit.

Od první sezóny 1937/38 sehrálo mužstvo SK Újezd řadu mistrovských i přátelských utkání a s malou přestávkou v letech 1960- 64 se pravidelně objevovalo v soutěžích středočeské fotbalové župy a jejích nástupců fotbalové organizace. Za jedno z nejúspěšnějších období újezdského fotbalu můžeme považovat konec devadesátých let, kdy mužstvo pod vedením legendy Československého fotbalu, internacionála ing. Václava Maška prakticky každý rok postupovalo a stalo se účastníkem 1A třídy pražského fotbalového svazu. V té době nastupovala v našem mužstvu řada vynikajících fotbalistů např. Jaroslav Mašek, Jaroslav Nykl, Milan Hruška, Milan Hasil, bratři Kuruczové, Josef Omcirk a další.

Po roce 1989, kdy se v České republice výrazně změnily společenské poměry a kdy výkonnostní fotbal a sport vůbec ustoupil do pozadí zájmu lidí a institucí, SK Újezd nezanikl a díky obětavé práci některých členů výboru pokračoval dál ve své činnosti a udržel svoji sportovní výkonnost prakticky dodnes.

SK-UjezdP4.cz © 2011 - 2014. [vytvořeno v phpRS, design: NAVR ]