Dnes je: 19. 11. 2017 Svátek má Alžběta

LIVESCORE.in

Ml. přípravka - 1. kolo

7.9.2014 SK Horní Měcholupy – výsledek není důležitý

Po strastiplném plánování a domlouvání jsme se, zatím bez registračních průkazů, vydali na první mistrovské utkání na hřiště SK Horní Měcholupy.

Děti se sešly v hojném počtu a zřejmě natěšeni na své první vystoupení. Převlékli jsme se do nových dresů a po pár fotografiích vyrazili do neznáma. Systém hry 4 + 1 do kterého jsme byli přihlášeni byl pro děti něco nového, stejně jako přírodní tráva na kterou nás soupeř, z důvodu společenské akce na umělém povrchu, poslal. Již při vyplňování zápisu bylo patrné, že soupeř má minimálně věkově na vrh, kdy všichni jeho hráči byly ročník 2006 což u nás splňovali jen dva, zbytek byl o rok a více mladší a to je u této věkové kategorie propastný rozdíl., který byl o to patrnější, že utkání se hraje, dle soutěžního řádu na hřišti o rozměrech 24 x 35 metrů, což je dle mého dost i pro čtyři dospělé, natož šestileté děti.
Hned před zápasem jsme se museli vypořádat s prvním problémem, tedy kdo bude chytat. Žádné z dětí, kteří se hrdě hlásili do brány při tréninkách nebyl k dispozici. Bez bázně se přihlásil na post brankáře „Toník“ a bez rukavic se jal střežit naší bránu. Ale už při rozcvičení zjistil, že to není jeho „šálek kávy“ a přenechal své místo Matějovi. Ten předvedl obdivuhodný výkon a i bez předchozích brankářských tréninků a již zmiňovaných rukavic se stal příslibem lepších výsledků do budoucna.
Během zápasu jsme sice obdrželi několik branek, ale dokázali soupeři po krásných akcích i dvě vstřelit. Všichni hráči k utkání přistoupili velmi dobře a i přes převahu soupeře bojovali do roztrhání těla.
Premiéra na „trenérské lavičce“ to byla i pro mne a je mi jasné, že i já mám stále co zlepšovat, i když mé postavení mi zrovna nezlepšovala blízká veselice, kdy hráči už tak zabráni do hry, nebyli schopni slyšet a reagovat na mé pokyny. Dále bych chtěl touto cestou poděkovat panu Maškovi, který mi pomohl se zvládnutím jak administrativních úkonů, tak i se samotnými hráči během utkání, neboť opravdu, vzhledem k hluku, nebylo v mích silách udělovat hráčům pokyny na druhou stranu hřiště.
Stejně tak bych chtěl poděkovat i rodičům za jejich hojnou účast a za to, že mě nechali a jistě do budoucna i nechají dělat mou „práci“ a respektují, že na hřišti jsem to právě já, kdo dává dětem pokyny. Mám za to, že v této věkové kategorii je nutné aby si děti zahráli a fotbal je bavil, než vše podřídit výsledku a třeba ty menší nenechat ani proběhnout. Toto je něco v čem je naše družstvo, alespoň pod mým vedením jiné a vždy zde bude platit, že výsledek není důležitý.

Sestava:
Sojka Matěj (B) - Bína Richard, Donát Ondřej, Erlebach Robin, Janeček Josef, Míšek Ondřej, Reitinger David(C), Sekerka Matěj, Kvíčala Antonín
(snad jsem nikomu nepopletl jméno a na nikoho nezapoměl :-) )

Těším se na další sportovní zážitky, Pavel Mindžak - trenér

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5