SK Újezd Praha 4 : ČAFC Praha B 5 : 0 (3:0)
Den a místo: 29.4.2017 (17:00) - Újezd P4 (UMT)

Michal Petr – Sobota Filip (77. Nosek Jakub), Krejčí Vojtěch, Přibyl Martin (C), Charvát Karel (71. Tran Huy Hung) – Podlena Jakub (46.Tran Huy Nam), Kantor Ondřej (80. Hromádko Tomáš), Podvín Tomáš, Svoboda Marek, Jeřábek Jan, Svoboda Marek - Veselý David

Dále připraven: Třešňák Petr, Tajtl Radko

Branky: 21. a 52. Jeřábek, 38. a 43. Podvín, 48. Svoboda

ŽK: Veselý David, Charvát Karel, Tran Huy Hung – Mašek Adam, Říha Jakub, Horčička Jiří
ČK: Guri Armand

Po ne příliš vydařeném minulém kole, kdy jsme na půdě Stodůlek prohráli 2:0, jme poslední zápas sehráli doma s naším tradičním soupeřem ČAFC Praha B. Protože spodek tabulky je pořád celkem vyrovnaný, tak jsme potřebovali doma plně bodovat.
Již od počátku jsme měli menší územní převahu a hosty jsme dostali pod tlak, který vyústil v chybu kapitána hostí, který „namazal“ Jeřábovi a ten po průniku prostřeluje soupeřova brankáře – 1:0. Další gól padá po dlouhém autu Karlose, který nachází hlavičku Horviho a ten se nemýlí – 2:0. Další gól nenechá na sebe dlouho čekat - po rychlé kombinaci po levé straně zatahuje míč k brankové čáře Jeřáb, vrací zpětnou přihrávkou na vápnu, a tam se do kulatého nesmyslu opírá tentokrát svojí pravačkou Horvi, aby skákavou střelou rozvlnil síť hostů potřetí – 3:0. Do kabin jsme šli za stavu 3:0 a v relativním klidu. Řekli jsme si pár věcí, co chceme hrát a šlo se na druhý poločas.

Hned na začátku druhé půle se nám podařilo navýšit skóre, když po zahrání standardní situace se k míči dostává Mára a ten hlavičkou prostřeluje brankáře Fulíka. Mára mohl dát pár minut na to dalšího fíka, ale jeho hlavičce tentokrát překážela branková konstrukce. Svůj druhý góĺ zápasu však dává Jeřab, když po průniku po pravé straně si to zasekává na své „béčko“ a propaluje brankáře hostů popáté. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo, změnil se jen počet hráčů na hřišti, to když po sprostém faulu (resp. „bezohledném podražení“) posílá po druhé žluté kartě rozhodčí předčasně do sprch Guriho Armanda.

Konečné skóre 5:0 nás přiblížilo k aktivnímu skóre, ale hlavně přineslo 3 body do tabulky, takže jsme se, prozatím, dostali do klidnějších vod tabulky. Usnout ale na vavřínech by se nám ale nemuselo vyplatit, protože před sebou ještě máme 7 zápasů a tak bodů ve hře je stále dost. Příští zápas vyrážíme na půdu druhých Střešovic, kde nás čeká těžký zápas – výhodou tentokrát může být, že se od nás asi moc nečeká, takže můžeme jít do zápasu s čistou hlavou.